Antalya

Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili dev dalgalara teslim oldu

Meteorolojinin kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle 'turuncu' kodlu uyarıda bulunduğu turizm şehri Antalya’da, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili dev dalgalara teslim oldu.

Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili dev dalgalara teslim oldu

Meteorolojinin kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle 'turuncu' kodlu uyarıda bulunduğu turizm şehri Antalya’da, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili dev dalgalara teslim oldu. Dalgaların boyunun falezlere kadar yükselirken, o anlar onlarca turist ölümsüzleştirdi.
Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdürlüğü, şehir merkezinde ve batı ilçelerinde metrekareye 100 kilograma kadar ulaşması beklenen yağış ile doğu ve güneydoğu yönlerden 50 ile 75, yer yer 9 kuvvetinde 90 kilometre kuvvetli fırtına nedeniyle turizm şehri Antalya için ‘turuncu’ kod uyarısında bulundu.
Beklenen fırtına sabah saatlerinde etkisini göstermeye başladı. Kaleiçi Yat Limanı’nda falezlerde yüksekliği 4 metreyi bulan dalgalar oluştu. Liman içindeki tekneler sahipleri tarafından sabitlendi, önlemler alındı. Dev dalgalar falezleri aşındırırken, yerli ve yabancı turistler dalgaları fotoğraf karelerinde fon olarak kullandı. Yat limanını dalgalardan koruyan dalgakıran ise fotoğraf ve özçekim yapmak isteyenlerin uğrak yeri oldu. Dalgakıranın üzerinden aşan dalgalara aldırmayan yerli ve yabancı turistler fenere doğru ilerledi. Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili de dev dalgalara teslim oldu. Plajı kaplayan dalgalar arasında vatandaşlar fotoğraf çektirdi. Fırtınanın yarın sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

"Fırtınalı havayı seviyorum"

Sahile bisikletiyle inen Ayşe Akpınar, “Bu havaları seviyorum. Dalgaları ve denizi izlemeye geldim çok keyifli. Hava rüzgarlıda olsa bisiklete bindim. Zorlandım ama güzel bir gün” dedi.

"Geçen yıl teknem battı"

Teknesini sağlamlayan balıkçı Hakkı Boyacı, “Geçen yıl fırtınadan dolayı teknem parçalandı. Bu yol o nedenle çok iyi bağlıyorum. Fırtına başladı, daha da artacaktır. Bu dalga daha dalgakıranı aşacak. Yapacağımız tek şey daha fazla önlem almak “dedi.

Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili dev dalgalara teslim olduDünyaca ünlü Konyaaltı Sahili dev dalgalara teslim olduDünyaca ünlü Konyaaltı Sahili dev dalgalara teslim olduDünyaca ünlü Konyaaltı Sahili dev dalgalara teslim olduDünyaca ünlü Konyaaltı Sahili dev dalgalara teslim olduDünyaca ünlü Konyaaltı Sahili dev dalgalara teslim olduDünyaca ünlü Konyaaltı Sahili dev dalgalara teslim olduDünyaca ünlü Konyaaltı Sahili dev dalgalara teslim olduDünyaca ünlü Konyaaltı Sahili dev dalgalara teslim olduDünyaca ünlü Konyaaltı Sahili dev dalgalara teslim olduDünyaca ünlü Konyaaltı Sahili dev dalgalara teslim olduDünyaca ünlü Konyaaltı Sahili dev dalgalara teslim oldu

İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Antalya'da hortum etkili oldu; Muz serası savaş alanına döndü
Yerel

Antalya'da hortum etkili oldu; Muz serası savaş alanına döndü

Antalya’nın Manavgat ilçesinde hortum çıktı. Etkili olan hortum sonrasında 11 dönüm kapalı alan üzerindeki muz serasını vurdu.

Antalya'da hayat felç; Tarlalar ve yollar göle döndü
Yerel

Antalya'da hayat felç; Tarlalar ve yollar göle döndü

Turuncu kodla uyarılan Antalya'da şiddetli yağmurla ırmaklar taştı. Restoranları su basarken, tarlalar ve yollar da göle döndü.

Antalya'da denizde hortum çıktı
Yerel

Antalya'da denizde hortum çıktı

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde çıkan hortum vatandaşlar tarafından görüntülendi. Deniz üzerinde hareket eden hortum, bir süre sonra gözlerden kayboldu.

Antalya'da 1 saat süren sağanak esnaf ve turistlere zor anlar yaşattı
Yerel

Antalya'da 1 saat süren sağanak esnaf ve turistlere zor anlar yaşattı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaklaşık 1 saat süren sağanak, esnafları ve turistleri zor durumda bıraktı.

Batı Akdeniz'de kuvvetli yağış uyarısı
Yerel

Batı Akdeniz'de kuvvetli yağış uyarısı

Antalya, Burdur ve Isparta'nın belirli kesimlerinde kuvvetli yağışlar nedeniyle olumsuzluk yaşanabilir. İşte detaylar...

Antalya'da kapalı pazar yerinin çatısı fırtınada çöktü
Yerel

Antalya'da kapalı pazar yerinin çatısı fırtınada çöktü

Antalya'nın Aksu ilçesinde bulunan kapalı pazar yerinin çatısı fırtına nedeniyle çöktü. Çatının altında kalan 2 minibüste hasar oluştu.